מרצה אורח

הרצאת אורח

ליאור הסל - מיסד "אורגניטק" ומנכ"ל "גרופוניקס

צמחים ללא גידול אדמה כמודל להזדמנויות עסקיות בהנדסה חקלאית מודרנית

ליאור הסל

מיסד "אורגניטק" ומנכ"ל "גרופוניקס"

gp-logo-05

  1. כללי

הרעיון הינו להקים חממה שמטרתה לנצל את הטכנולוגיה המוכחת של חברת Growponics. בחממה זו ניתן לגדל מגוון רחב של גידולים חקלאיים לאורך כל עונות השנה בשילוב עם בית אריזה מקומי מקורר שיאפשר אריזה ותיוג של מוצרי ירקות איכותיים לשיווק.החממה תשמש כספק איכותי לסחורה ממותגת המגודלת בשיטת ההידרופוניקה המאפשרת גידול בעלות נמוכה, בתפוקת ייצור גבוהה ובעקביות לאורך כל עונות השנה תוך כדי הפקת רווחים מקסימאלית. קיימת חשיבות רבה לגודל שטח הגידול על מנת להפיק כמות מספקת של גידולים וכל זאת על מנת למאפשר מכירה ישירה לשירותי הסעדה, חברות שיווק מזון ומכירה בקמעונות.

תעשיית יצור המזון הטרי נשלטת  ע"י גורמים רבים שרגישותם הולכת וגוברת בנוגע לנושאים טכניים רבים כגון חיידקים,  food miles, שאריות ומדבירי מזיקים ביבול.

המוטיבציה

ההתקדמות הטכנולוגית הרבה בתחום החקלאות הצליחה להגדיל באופן משמעותי את תוצרת המזון אך כפועל יוצא בזה הגדילה בקנה מידה גדול גם את השימוש במדבירי מזיקים. המצב שנוצר מאופיין בחוסר יעילות בהפצת המוצרים ותנאי גידול שליליים. לאור זאת, זוהו לאחרונה שלוש מגמות חדשות בעולם המערבי:

א.     דרישה מוגברת ליצור מקומי

ב.      דרישה מוגברת לתזונה מבוססת ירקות על פני מרכיבים אחרים כגון פרוטאינים ומזון תעשיתי.  דרישה גבוהה לירקות בכלל ולירקות ירוקים בפרט. דרישות אלו גוברות, והפכו לחלק בלתי נפרד מכל ארוחה בעולם המערבי.

ג.      דרישה הולכת וגוברת לירקות איכותיים, מוכנים לאכילה, מתוך הבנה כי הצרכן מוכן לשלם יותר עבור מזון נקי, טרי, ללא כל צורך בשטיפה עם חיי מדף ארוכים באופן משמעותי.

במטרה להתגבר על ההגבלות העונתיות, האקלימיות וההקצאה המוגבלת לשימוש במים אך יחד עם זאת להצליח להתמודד עם הדרישה למזון נטול חומרי הדברה, ופתוגניים, היצרנים נדרשים לשיטות רדיקליות, חדשות, בעלות-תועלת גבוהה שיתאימו את עצמן הן מבחינת דרישות הצרכנים והן מבחינת האקוסיסטמה.

על כן הדרישה היא לייצור יבול רובוסטי נטול שאריות חומרי הדברה עם זמן מדף ארוך בעלויות נמוכות. כל זאת בהעדר יישום טכנולוגי הינו אתגר חשוב הניצב בפני החקלאות המודרנית. צורך מכריע זה מחייב אוטומציה של תהליך העיבוד.

  1. מערכת גידול אוטומטי והידרופוניקה

הידרופוניקה היא המדע לגידול צמחים במצע מנותק ללא שימוש באדמה דשנה, בעזרת תערובת של חומרים ומינרלים מזינים המומסים במים המשמשים בתור "מזון לצמח". מקורה של המילה הידרופוניקה הינה בשפה הלטינית ומשמעותה היא "מים עובדים". בחיי היום יום הידרופוניקה הינה שיטה לגידול צמחים ללא צורך באדמה. בימנו קיים שימוש נרחב בטכנולוגיה זו לגידול עשיר, נקי ובריא של צמחים, עשבי תבלון, ירקות ופירות. את הדרישות הפיזיולוגיות של הצמחים ניתן למלא וליישם בשליטה מלאה ואוטומטית ללא צורך באדמה ו/או קרני שמש. צמחים וגידולים אחרים נשתלים (ובכך נתמכים) באמצעים אינרטיים והתזונה ניתנת לצמחים באמצעות מינרלים מומסים במים.

שנים רבות של מחקר עזרו לקבוע איזה צירוף מינרלים ואילו תנאים נדרשים על מנת לאפשר גידול אידיאלי ומקסימאלי של סוגי צמחים רבים (נוסחאות הידרופוניות). ידע זה מאפשר לנו שליטה מוגברת על התזונה, שבאופן ישיר תגביר את כמות הייצור ואיכותו. ניתן ליצור לצמחים תנאי סביבה אידיאלים וזאת מכיוון שאפשר לקבוע באופן מדויק ולהגדיר נתונים רבים שעד היום היו נקבעים ע"י "אמא טבע". באמצעות מערכת שליטה ובקרה אוטומטית השולטת על כל הפרמטרים. ניתן יהיה לקבוע את תנאי התאורה, טמפרטורה, מים, CO2, חמצן, pH וחומרים מזינים נדרשים. 

ההבדלים העיקריים בין הידרופוניקה לחקלאות קונבנצינאלית הינם:

א.     הצמחים ההידרופוניים גדלים על מצע מלאכותי עשוי מפלסטיק הממולא בחומר לא פעיל, פאסיבי, כגון חצץ במקום להיות שתולים ישירות באדמה.

ב.      שורשי הצמח ניזונים באופן ישיר ועקבי באמצעות תמיסה מימית המכילה את האיזון הנכון הנדרש של המרכיבים המזינים. על כן, הצמח אינו תלוי במינרלים אותם הוא שואב מחלקת אדמה שפעמים רבות מרוקנת או רעועה. יתרה מכך, הסיכון הקיים מכמויות גשם נמוכות או מהשקיית יתר ובזבוז מים הקשורים בהשקיה של אדמה גם הוא מתבטל.

ג.      באמצעות תנאי סביבה מבוקרים הצמחים מוגנים מפני שינויים קיצוניים במזג האוויר כגון: גשם כבד, קרה, רוחות עזות, סופות ברד, טמפרטורות נמוכות או חשיפה מוגברת לשמש. כפועל יוצא של סביבה מבוקרת זו ניתן לספק צמחים הגדלים בשיטה ההידרופונית לכל אורך השנה.

להידרופוניקה מספר יתרונות בולטים אל מול החקלאות הקונבנציונאלית:

א.     אין צורך בעיבוד – בטכניקות חקלאות קונבנציונאלית נדרש עיבוד של האדמה לפני השתילה (חפירה, גריפה, לנכש עשבים וכו') זאת על מנת לאוורר את האדמה. בהידרופוניקה אין צורך במטלות מורכבות אלו הצורכות זמן וכסף רב.

ב.      בעקבות שימוש באמצעים סטריליים לגידול היבול לעומת השימוש באדמה בחקלאות קונבנציונאלית תופעת ה"soil-borne" אינה קיימת.

ג.      אחידות – ניתן להפיק באופן עקבי צמחים בעלי איכות וגודל אחיד וזאת בעזרת החומרים המזינים הניתנים לצמח, המותאמים בדיוק לצרכיו הפיזיולוגים במהלך גדילתו. באמצעות שיטה זו ניתן לצפות לגידול צמחים באיכות גבוהה ובתצורה מושלמת.

ד.      כמות יבול גדולה – כמויות היבול אותם ניתן להפיק בשיטת ההידרופוניקה גבוהות בהרבה מחקלאות קונבנציונאלית וזאת משתי סיבות : (1) ניתן לגדל את הצמחים במרחקים קרובים בהרבה מהדרך בה הם נשתלים באדמה מכיוון אין הם מתחרים ביניהם על החומרים המזינים. (2) עקב הזנה עקבית ומדויקת של המרכיבים הנדרשים, צמחים הגדלים בשיטת ההידרופוניקה מגיעים לבשלות מהר יותר מצמחים הגדלים באדמה.
בחלק מהיבולים ניתן להעריך בצורה שמרנית כי תחת תנאים אופטימאליים וגידול מוצלח וחלק ניתן להפיק עד פי עשר יבול בשיטת ההידרופוניקה מאשר בשיטה הקונבנציונלית. כמו כן יבולים אלו הם אחידים ועקביים באיכותם ובצורתם.

ה.     יבול נקי שאינו מצריך שטיפה ובעל אורך חיים / חיי מדף ארוכים - הירקות הגדלות בחממה אינן נדרשות לשטיפה מכיוון והן גדלות בתנאים מעולים. לאחר אריזתם בשקית בבית האריזה הממוקם בחממה הם מוכנים לאכילה. כפועל יוצא בזה זמן המדף עבור אותם ירקות מתארך משמעותית. יתרה מזאת, בהתחשב בזמן המדף הארוך של הירקות, ניתן לצפות כי הפצה ושיווק נעשים ביתר קלות ובעקבות זאת שווקים חדשים נפתחים.

           16112008(006)         06112008(001)

  1. הטכנולוגיה

הטכנולוגיה הינה טכנולוגיה ייחודית המשלבת בין שיטות הידרופוניקה שונות הקיימות בעולם במטרה ליעל את התהליך הקיים ולהתאימו לארץ. כל זאת במטרה לאפשר גידול יבול איכותי באופן מהיר ויעיל. 

הטכנולוגיה מתבססת על הידע והנסיון הרב (כ 10 שנים) הקיים אצל אחד היזמים (ליאור הסל) ובתמיכתה של חברה אנגלית בשםGrowponics שבעליה עוסקים בגידולי ירקות נקיים ואורגניים באמצעות חממות אוטומטיות בשיטת ההידרופוניקה כבר מעל ל 25 שנה (חברה בה ליאור הסל שותף בכיר).

  1. המערכת

חממה הידרופונית אוטומטית וממוחשבת המתוכננת לגדל, בכמויות מסחריות, ירקות רבי עלים, נקיים מחומרי הדברה ודישון תוך כדאי שימוש אופטימאלי וחסכוני של משאבים, כגון : מים, אנרגיה, עבודה ושטח אדמה.

באמצעות מערכת טכנולוגית זו ניתן למכן ולייעל את תהליך גידול היבול ובכך למזער את השימוש בכח אדם יקר שהוא בדרך כלל הגורם המכריע בעלות.

הייחודיות והחדשנות של המערכת מתבטאת במערכות מיחשוב אוטומטית המאפשרת תפעול שוטף פשוט ואינטואיטיבי ע"י כח אדם בעל מיומנות וידע בסיסיים בלבד.

מכיוון ופרודוקטיביות הינה המפתח להצלחה כלכלית בחקלאות המודרנית אנו מאמינים כי בעזרת אוטומציה מתקדמת מעבר לאמצעים המקובלים כיום, ניתן יהיה לספק פיתרון לכלל הליקויים והחוסרים הקיימים בתהליך היצור הסטנדרטי.

 הפתרון האוטומטי שלנו מתוכנן לפתור את הבעיות הקיימות בחקלאות המדוייקת ושאר הטכנולוגיות החקלאיות הממוכנות ע"י עיצוב מחדש של פני השטח והפיכתו לסביבה חדשה וקומפקטית .

המערכת הינה מפעל עצמאי וידידותי לגידול בעל ניצול שטח מקסימאלי.

היחידה המרכזית מורכבת באולם הראשי בו מותקנות מיטות שאורכן כ 36 מטר כל אחת.  לכל מיטה קיים מתקן גלילה המאפשר גישה  נוחה לכל צמח ומקום לאלפי צמחים בו זמנית.

במקום זורעים, שותלים, קוטפים, אוספים, אורזים ומאחסנים את היבול הנקטף (ניתן לעשות כן באופן אוטומטי חלקי או ידני).בחממה ניתן לגדל גידולים ממינים שונים (בעלי עלים ירוקים) לרבות חסה, כרוב ירוק, כרובית, ברוקולי, בצל, שום, ותבלינים שונים (אורגנו, בזיליקום וכו').

ניתן בשלב מאוחר יותר לשדרג את החממה לפעול באופן אוטומטי מלא שבו כל התהליכים יבוצעו באופן אוטומטי ע"י רובוטים ומרכז בקרה ממוחשב חכם.

במידת הצורך ניתן להשתמש בתאורה מיוחדת על מנת לבטל את הצורך בשימוש בקרני השמש (מתאים לאזורים ספציפים).בתנאי סביבה סגורים ומבוקרים אלו אין צורך בחומרים כימיים להדברה.

  1. השוק הישראלי

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה התפוקה החקלאית השנתית לחסות עומד על ממוצע של 35 אלף טון בשנה בשווי של 500 מליון ש"ח.

השוק הישראלי צורך מעל 50 מליון ראשי חסות בשנה לפחות, נתון המאפשר הזדמנות עיסקית לשיווק ומכירה של חסה איכותית אורגנית בעלת חיי מדף ארוכים מתוצרת מקומית.

2 דונם של חממה הידרופונית מאפשר ייצור של 450 אלף ראשי חסות בשנה וב חממה של כ 10 דונם ניתן יהיה לייצר כ 2.5 מליון חסות בשנה.

נתונים אלו מהווים אחוזים בודדים תפוקת החסות בישראל דבר המבטיח כי במידה וראש חסה ימכר סביב מחיר השוק הממוצע לחסה (כ 4 ש"ח), ניתן יהיה ללא קושי רב לשווק ולמכור כ1-2% מהשוק.

קיימים בארץ שלושה מודלים ריווחיים של חממות לגידול חסות בהידרופוניקה (שניים מהם הוקמו ונמכרו לקיבוצים ע"י אחד היזמים, ליאור הסל).